VETURAT TONA PLUG-IN HYBRID

Zbuloni një mënyrë të re të ngasjes, falë makinave PEUGEOT Plug-In Hybrid. Veturat Plug-In Hybrid janë të gjithanshme dhe të përshtatshme për udhëtime të gjata.


Kaloni shpejt në modulin e plotë elektrik dhe vozisni deri në 59 km (WLTP). E gjeni tek sedani ose te SUV, gama jonë e veturave Plug-In Hybrid, plotëson të gjitha nevojat tuaja duke kombinuar dizajnin inovativ, mbrojtjen efikase të mjedisit dhe teknologjinë më të fundit pa bërë asnjë kompromis.

ZBULONI VETURAT TONA PLUG-IN HYBRID
undefinedimage
PEUGEOT 308 HYBRID I RI

Pamja e patëmetë ju bën përshtypje që në shikim të parë me karakterin dhe dinamizmin e tij të sigurt dhe të fuqishëm. Mund të shijoni plotësisht komoditetin dhe teknologjitë inovative në i-Cockpit të ri të Peugeot.

undefinedimage
PEUGEOT 308 SW HYBRID I RI

Harrojini të gjitha paragjykimet dhe shijoni ngasjen në maksimum. Frymëzohuni nga pamja e tij ekspresive dhe teknologjitë e reja, të krijuara për të intensifikuar të gjitha shqisat tuaja dhe për të përmirësuar përvojën tuaj të ngasjes.

undefinedimage
PEUGEOT 3008 HYBRID dhe HYBRID4

Zbuloni gamën e veturave Plug-In Hybrid të Peugeot. Falë zgjidhjes gjeniale të moduleve, ju mund ta përshtatni PEUGEOT 3008 HYBRID sipas nevojave tuaja dhe të filloni një aventurë të re. Me këtë model HYBRID, pavarësisht nga kushtet e rrugës, ju mund të zgjidhni midis ngasjes me dy ose katër rrotë dhe të siguroni kontroll më të mirë të veturës tuaj.

undefinedimage
PEUGEOT 508 HYBRID

Me pamjen e tij të veçantë dhe sportive, 508 HYBRID i ri do të bëhet miku juaj më i mirë në udhëtimin tuaj të përditshëm. Për të ngasur nëpër rrugët e qytetit, aktivizoni ngasjen 100% elektrike ndërsa për udhëtime të gjata, përdorni motorët me djegie të brendshme.

undefinedimage
PEUGEOT 508 HYBRID

Me pamjen e tij të veçantë dhe sportive, 508 HYBRID i ri do të bëhet miku juaj më i mirë në udhëtimin tuaj të përditshëm. Për të ngasur nëpër rrugët e qytetit, aktivizoni ngasjen 100% elektrike ndërsa për udhëtime të gjata, përdorni motorët me djegie të brendshme.

undefinedimage
PEUGEOT 508 SW HYBRID

Peugeot 508 SW HYBRID i ri kombinon një dizajn sportiv, enterier luksoz me hapësirë të gjerë dhe do të jetë një aleat besnik në të gjitha udhëtimet tuaja. Përfitoni nga hapësira e madhe e bagazhit dhe moduli elektrik dhe bëni një udhëtim.

undefinedimage
PEUGEOT SPORT ENGINEERED 508

Hyni në epokën e PEUGEOT "Neo-Performance" Tregoni shpirtin tuaj kreativ dhe inovativ pas timonit të 508 PEUGEOT SPORT ENGINEERED të ri dhe përjetoni të gjitha ndjesitë e performancës së lartë me emetime të ulëta, nga linja e re e produkteve efikase dhe të elektrizuara nën vulën e PEUGEOT SPORT ENGINEERED.

undefinedimage
508 SW PEUGEOT SPORT ENGINEERED

Me këtë model - PEUGEOT SPORT ENGINEERED, hyni në epokën e PEUGEOT "Neo-Performance". Përfitoni nga efikasiteti i ulët i emetimit të CO2 si dhe nga niveli i lartë i teknologjisë dhe shijoni ngasjes pas timonit të një limuzine elektrike.

PËRPARËSITË E MODULIT 100% ELEKTRIK TË VETURAVE HIBRIDE

5 "JO-TË" - NJË PËRVOJË E REHATSHME E ngasJES

undefinedimage
S'ka zhurmë

undefinedimage
S'ka ndërrim të shpejtësive

undefinedimage
S'ka dridhje

undefinedimage
S'ka emetim të CO2

undefinedimage
S'ka erë të karburanteve

PËRPARËSITË E VETURAVE HYBRID PLUG-IN
undefinedimage
E LEHTË PËR T'U PËRDORUR

Me veturat Plug-In Hybrid, mund të thjeshtësoni jetën tuaj:

 • Mbushje e shpejtë dhe intuitive,
 • Ekrane të integruara që shfaqin informacionin e ngasjes në kohë reale,
 • Aplikacioni MyPeugeot lehtëson menaxhimin në distancë të disa funksioneve,
 • Liria e lëvizjes: mbuloni distanca të gjata dhe ngasni pa asnjë pengesë.
 • undefinedimage
  KËNAQËSI NË ngasJE

  Përjetoni ndjesi të reja drejtimi falë modulit 100% elektrik të veturave Peugeot Plug-In Hybrid:

 • - udhëtim i këndshëm pa lëkundje,
 • - përshpejtim i shpejtë falë rrotullimit të menjëhershëm të motorit,
 • - funksionimi pa zhurmë i motorit,
 • - shumë më pak dridhje,
 • - liria e lëvizjes: falë motorit plug-in hybrid, ju keni në dispozicion autonomi deri në 59 km (WLTP*)
 • undefinedimage
  KURSIMET

  Duke blerë një veturë Plug-In Hybrid, mund të kurseni:

 • 40% konsum më i ulët në krahasim me automjetet me motor me djegie të brendshme,
 • Konsumi mesatar deri në 235 mpg WLTP,
 • Nuk ka emetime të dëmshme (CO2 dhe NOx) kur përdorni modulin elektrik,
 • Kosto më të ulëta të mirëmbajtjes,
 • Bateria ka 8 vjet garancion, 160,000 km për 70% të kapacitetit të mbushjes.
 • MËSO MË SHUMË PËR VETURAT TONA ELEKTRIKE